Balet Wrocław DANCE BALLET ALWAYS
Pl.Orląt Lwowskich 2
P&A IVANOV© 2008-2022
PolskiEnglishDeutschУкраїнськаРусский

Balet dla Dzieci i Młodzieży - Szkoła Baletowa

balet dla dzieci na scenie

Mała balerina, mały artysta baletu

Dlaczego warto zapisać dziecko na balet, w jakim wieku rozpocząć zajęcia, na co zwracać uwagę? czy jako baletowa pasja może stać się w przyszłości zawodem? Czy jako baletowe hobby będzie dawało satysfakcję przez całe życie?

Balet jest dziedziną sztuki - piękną, szlachetną i jedyną w swoim rodzaju. Ale z drugiej strony, balet to lata ciężkiej pracy – fizycznej oraz psychicznej. Talent tutaj nie objawi się bez wielu lat codziennych, wielu godzinnych lekcji i treningów.

Rodzice powinni być bardzo selektywni w wyborze szkoły baletowej, dla nauczyciel powinien być profesjonalny, powinien być pedagogiem oraz najlepiej aby miał wieloletnią praktykę sceniczną w zawodowych teatrach.

Co oferują zajęcia baletowe

Od najmłodszych lat kształtuje się prawidłową postawę, grację, plastyczność, gibkość i koordynację ruchów. Lekcje baletu rozwijają poczucie piękna i muzykalności. Dziecko rozwija przydatne dla kształtowania jego osobowości cechy, takie jak: pracowitość, wytrwałość, wytrzymałość.

Kształtuje

PRAWIDŁOWĄ POSTAWĘ
GRACJĘ
PLASTYCZNOŚĆ
GIBKOŚĆ I KOORDYNACJĘ RUCHÓW
POCZUCIE PIĘKNA

Rozwija

MUZYKALNOŚĆ
PRACOWITOŚĆ
WYTRWAŁOŚĆ
WYTRZYMAŁOŚĆ

Kiedy najlepiej zacząć naukę tańca klasycznego

Naukę najlepiej rozpocząć od 4-5 roku życia. Zajęcia baletowe dla Dzieci w wieku 4-6 lat trwają zwykle do godziny i odbywają się one raz lub dwa razy w tygodniu.

Zajęcia dla najmłodszych mają na celu przybliżyć dzieciom cechy tańca klasycznego, dzieci uczą się obcowania z muzyką klasyczną, zakosztowują odrobiny dyscypliny i schematu lekcji tańca klasycznego.

Od 6 roku życia zajęcia stają się bardziej skomplikowane, ponieważ dodawane są zajęcia parterowe - zestaw ćwiczeń rozciągających i wzmacniających mięśnie pleców, nóg i brzucha z elementami jogi i gimnastyki. W wieku 8-10 lat wprowadza się ćwiczenia palców (pointe shoes). Zwiększa się również intensywność i częstotliwość zajęć w tygodniu. Wprowadzone zostają zajęcia na pointach, repertuar (dodatkowe próby choreograficzne), stretching.

Balet dla Dzieci Wrocław

"Nikt nie rodzi się tancerzem.
Trzeba tego chcieć bardziej niż czegokolwiek innego na świecie"
Mikhail Baryshnikov

Jak się ubrać na zajęcia baletowe

Strój baletowy podobnie jak i w wiele innych zawodów, balet ma swój uniform. Niezbędnym ubiorem dla dziewczynek jest obcisłe body oraz jasne rajstopy. Baletki z dwudzielną podeszwą, włosy koniecznie spięte w kok.

Chłopcy ubierają białą koszulkę, krótkie czarne spodenki oraz tak jak dziewczynki baletki.

Taki kostium daje niezbędną swobodę ruchów.

Przyszłość małego artysty

Drogi Rodzicu, musisz wiedzieć, że nie każde dziecko może zostać zawodowym artystą baletu a taniec stanie się w przyszłości jego źródłem utrzymania. Niewątpliwie jednak, każdy czas spędzony na sali podczas nauki tańca klasycznego w naszej akademii jest dla ucznia niezwykle cenny. Dziecko uczy się obcowania ze sztuką, korygowania własnych i cudzych błędów, pracy nad swoim ciałem, szacunku do siebie, swojego ciała i do innych. Uczy się pokory, odpowiedzialności i wytrwałości.

Zajęcia odbywają się w grupie, na sali panuje skupienie i dyscyplina z szacunku do swojej pracy i pracy pedagoga. Dzieci nabierają pewności siebie, koordynacji ruchowej, są kreatywne, zdobywają tutaj wiedzę i doświadczenie. Taniec klasyczny sprawia, że dzieci nabierają płynności ruchów, gracji, elegancji, taniec rozwija piękno ciała i uszlachetnia duszę.

Z nami Twoje dziecko może zakochać się w swojej pasji i wytrwale realizować swoje cele. Dzięki nam Twoje dziecko może wybrać ścieżkę zawodowej artystycznej kariery bądź ścieżkę niezwykłej, jedynej w swoim rodzaju pasji.
balet dla młodzieży
Oferujemy dzieciom możliwość występów na scenie, występów obok zawodowych artystów baletu – solistów profesjonalnych scen, udział w konkursach baletowych oraz różnych koncertów. W akademii organizujemy warsztaty taneczne ze znanymi gośćmi – gwiazdami scen Polskich i zagranicznych, choreografami, reżyserami i akorami. Często wysyłamy dzieci na różnego rodzaju castingi do filmów czy teledysków.
Z poważaniem dyrektor,
Anatoliy Ivanov

Całość prezentowanego powyżej materiału stanowi własność fundacji "REVERENCE" i jest utworem w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Powyższy materiał w całości lub jakakolwiek jego część nie może być wykorzystywana, rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób lub w jakimkolwiek innym celu. Jednocześnie informujemy jeżeli chcą Państwo użyć fragmentu tekstu lub wykorzystać całość, wystarczy zacytować – użyć cudzysłowu i podać autora. Również prosimy o kontakt.

Nasze Klasy

Pl.Orląt Lwowskich 2
P&A IVANOV© 2008-2022
PolskiEnglishDeutschУкраїнськаРусский